KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW - Ruch drogowy - KPP Oborniki

Ruch drogowy

KIEROWAŁ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW

Wczoraj po południu ryczywolscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej 33 – letniego kierowcę pojazdu marki Mitsubishi. Po chwili okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj (10.07.2018r.) tuż przed godziną 19:00 na ternie gminy Ryczywół. Ryczywolscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego zauważyli samochód osobowy marki Mitsubishi. Z uwagi, iż oznakowany radiowóz u kierującego wywołał widoczny niepokój policjanci zatrzymali pojazd do kontroli  drogowej. Za jego kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna nie jest pod wpływem alkoholu. W trakcie dalszych czynności ze względu na podejrzenie kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków kierującego poddano badaniu na ich obecność w organizmie. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny wskazując obecność środków odurzających. Kierowca w rozmowie przyznał się do zażywania substancji odurzających.

Z uwagi na podejrzenie kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymano mu prawo jazdy. Od podejrzanego pobrano także krew do dalszych badań laboratoryjnych, które pozwolą stwierdzić jakie było ich stężenie w organizmie.

Za swoje zachowanie młody kierujący odpowie przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

sierż. sztab. Paweł Witzberg