KPP Oborniki

Ważne linki

 1. KWP - APLIKACJA "KWARANTANNA" - VIDEO

  Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store.

 2. Aplikacja „Kwarantanna domowa” – ruszył proces jej udostępniania

  Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa.

 3. WALENTYNKI – ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH – COROCZNIE OBCHODZONE 14 LUTEGO

  To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.

 4. „BEZPIECZNE FERIE" 2020 - AUTOBUSY DO KONTROLI

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 5. PRZESTRZEGAMY PRZED WYŁUDZENIAMI Z WYKORZYSTANIEM SYSTEMU PŁATNOŚCI MOBILNYCH

  Komenda Główna Policji i Polski Standard Płatności ostrzegają przed wyłudzaniem pieniędzy przez osoby podszywające się pod znajomych w mediach społecznościowych. Kiedy ktoś pisze przez internetowy komunikator, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej i prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (BLIK), należy zachować szczególną ostrożność.

 6. BEZPIECZNE ZAKUPY PRZED ŚWIĘTAMI

  Świąteczny sezon zakupowy w pełni. Tłok w centrach handlowych i na targowiskach, pośpiech i roztargnienie kupujących sprzyjają kradzieżom kieszonkowym. Nie zachowując ostrożności podczas robienia zakupów w internecie, możemy natomiast paść ofiarą oszustów. Jak co roku przed świętami Policja radzi, jak bezpiecznie robić zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych.

 7. SAMOOBSŁUGOWY ALKOMAT W OBORNICKIEJ KOMENDZIE

  Samoobsługowy alkomat pojawił w budynku Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Sprzęt został zakupiony i przekazany do użytku przez Urząd Miasta Oborniki. Samoobsługowe urządzenie daje kierowcom możliwość szybkiego i dyskretnego sprawdzenia trzeźwości.

 8. ZMIANY W USTAWIE PRAWO O RUCHU DROGOWYM

  6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy dotyczące „korytarza życia” oraz jazdy zgodnie z zasadą zamka błyskawicznego – tzw. jazdy na suwak, wprowadzone ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 2202). Korytarz życia

 9. PRĘDKO(ŚĆ) CIĘ ZABIERZE…ALE NIE TAM GDZIE CHCESZ

  Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę!

 10. MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Handel ludźmi
Telefon bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. ROZPOZNAJESZ TYCH MĘŻCZYZN? ZADZWOŃ!

  Oborniccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie rozboju do którego doszło 15 kwietnia br. w sklepie ogólnospożywczym w Uścikowie. Monitoring zarejestrował sprawców tego przestępstwa. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn z prezentowanego wizerunku lub posiadają wszelkie informacje na jego temat.

 2. UWAGA NA OSZUKAŃCZE OGŁOSZENIA ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ KORONAWIRUSA (COVID-19)

  Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. „rezerw krajowych NBP”.

 3. POLICYJNY POŚCIG ZA KIEROWCĄ BMW

  Kryminalni z Komisariatu Policji w Rogoźnie podczas patrolu miasta zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poruszał się samochodem marki BMW. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania kierującego, ten jednak podjął próbę ucieczki. Chwilę później był już w rękach kryminalnych. Teraz najbliższe 9 miesięcy spędzi w areszcie.

 4. BEZPIECZNY WEEKEND MAJOWY

  Zmieniające się w ostatnich dniach zasady dotyczące możliwości przemieszczania się, sprzyjająca aura i wydłużony weekend majowy mogą mieć wpływ na wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych na polskich drogach. Wśród użytkowników dróg należy spodziewać się większej liczby kierujących jednośladami, w tym korzystających z rozpoczętego sezonu motocyklistów. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu.

 5. OJCIEC RANIŁ SYNA NOŻEM - ZOSTAŁ ZATRZYMANY

  Rogozińscy policjanci zatrzymali 60-latka, który zaatakował syna nożem. Podejrzany w trakcie kłótni z synem ranił go nożem w brzuch. Za zarzucane przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 6. POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ POSZUKIWANEGO

  Przebywający w czasie wolnym od służby policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach, zatrzymał poszukiwanego listem gończym, który robił zakupy na stacji paliw. Jest to kolejny przykład, że policjantem jest się zawsze, nawet po służbie.

 7. SŁONECZNA POGODA SPRZYJA MOTOCYKLISTOM I ROWERZYSTOM. PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE

  W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie, których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów. Pierwsi amatorzy jazdy na jednośladach już wyruszyli w drogę. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

 8. PILNE – ZAGINIONA AMELIA POLAŃSKA ODNALEZIONA

  Komenda Powiatowa Policji w Obornikach prowadzi poszukiwania za zaginioną AMELIĄ POLAŃSKĄ lat.16. Dziewczyna ubrana była w szare spodnie typu jeansy, różową koszulkę z napisami. Rysopis: 168 cm. Wzrostu, włosy długie, końcówki farbowane na bordowo. Obornicka Policja dziękuję wszystkim zaangażowanym w działania poszukiwawcze. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę lokalnych mediów za szybkość w przekazaniu powyższej informacji.

 9. ZATRZYMANI SPRAWCY NAPADU NA SKLEP OGÓLNOSPOŻYWCZY W UŚCIKOWIE

  W miniony poniedziałek oborniccy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju, którego dokonali w sklepie ogólnospożywczym GS. Mężczyźni przy użyciu przedmiotu przypominającą broń palną ukradli alkohol i papierosy. Za rozbój grozi im teraz kara do 12 lat więzienia.

 10. ARESZT ZA KRADZIEŻE Z WŁAMANIEM

  20 kwietnia br. oborniccy policjanci zatrzymali podejrzewanego o ostatnie kradzieże z włamaniem do sklepu monopolowego na terenie Obornik. Łupem 31-latka padał alkohol i papierosy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i tymczasowo aresztował mężczyznę.