KPP Oborniki

Ważne linki

 1. PRĘDKO(ŚĆ) CIĘ ZABIERZE…ALE NIE TAM GDZIE CHCESZ

  Wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca się czas niezbędny na odpowiednią reakcję, zarówno ze strony kierującego, jak i innych uczestników ruchu. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę!

 2. MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2019

  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem mapa będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

 3. KONKURS FOTOGRAFICZNO-PLASTYCZNY „STOK NIE JEST DLA BAŁWANÓW”

  Rozpoczęły się ferie. Zachęcamy, aby wykorzystać czas wolny i wykonać pracę plastyczną w ramach konkursu „Stok nie jest dla bałwanów”.

 4. KPP OBORNIKI- ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS- PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebi

 5. XII EUROPEJSKI DZIEŃ WALKI Z HANDLEM LUDŹMI

  Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.

 6. RUSZA KONKURS „AKTYWNY SENIOR TO BEZPIECZNY SENIOR”

  Osoby starsze bardzo często są narażone na działania ze strony przestępców i oszustów. Dlatego MSWiA ogłosiło konkurs „Aktywny senior to bezpieczny senior”, którego celem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo seniorów, w szczególności w zakresie reagowania na zagrożenia.

 7. KONKURS FILMOWY "FILMOWY PRZEWODNIK"

  Przypominamy o kończącym się konkursie pn. "Filmowy przeWODNIK", który jest organizowany w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” .

 8. Triathlon Oborniki - Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji

  26 sierpnia br. na kąpielisku miejskim odbyła się IV edycja Oborniki triathlon. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji. Wśród ponad 120 zawodników już po raz kolejny na starcie stanęli oborniccy policjanci.

 9. Informacja

  Komenda Powiatowa Policji w Obornikach informuje, iż 11 sierpnia br. na ul. Piłsudskiego w Obornikach został znaleziony czarny portfel marki VERAPELLE. Właściciela zagubionego portfela prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Obornikach ul. Piłsudskiego 54.

 10. 18-latkowie zatrzymani za kradzież portfela

  Rogozińscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież portfela wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy. 18-latkowie wykorzystali upojenie alkoholowe oraz sen znanego im mężczyzny. Za kradzież może im grozić do 5 lat więzienia.

Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Handel ludźmi
Telefon bezpieczeństwa

Najczęściej czytane

 1. KONTROLOWALI MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH

  Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Obornikach sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych. W trakcie tych kontroli proponowano pomoc bezdomnym jak również rozwieszano ulotki informacyjne o oferowanej pomocy.

 2. ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI PRZEZ OBORNICKĄ GRUPĘ SPEED

  Policjanci z obornickiej grupy SPEED zatrzymali mężczyznę z narkotykami, bez uprawnień do kierowania a do tego samochód nie posiadał aktualnego przeglądu i ubezpieczenia OC. Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany oraz niespełna 1 gram amfetaminy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed Sądem.

 3. ODWIEDZINY W KOMENDZIE PRZEZ NAJMŁODSZYCH SP 4 W OBORNIKACH

  Dzisiaj w obornickiej komendzie gościli uczniowie klasy 0 Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. Wizyta była doskonałą okazją do zaprezentowania miejsca codziennej służby policjantów, a także przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 4. ZATRZYMANY DO KONTROLI DROGOWEJ WPADŁ Z NARKOTYKAMI

  To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 20-letni mężczyzna. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 5. PILNE – ZAGINIONA AMELIA POLAŃSKA ODNALEZIONA

  Komenda Powiatowa Policji w Obornikach prowadzi poszukiwania za zaginioną AMELIĄ POLAŃSKĄ lat.16. Dziewczyna ubrana była w szare spodnie typu jeansy, różową koszulkę z napisami. Rysopis: 168 cm. Wzrostu, włosy długie, końcówki farbowane na bordowo. Obornicka Policja dziękuję wszystkim zaangażowanym w działania poszukiwawcze. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę lokalnych mediów za szybkość w przekazaniu powyższej informacji.

 6. Narkotyki, dopalacze, handel ludźmi…z młodzieżą o zagrożeniach

  Wczoraj profilaktyk obornickiej Policji spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Celem było uświadomienie uczniów jakie zagrożenia czyhają podczas eksperymentowania z narkotykami, dopalaczami, a także jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

 7. POSZUKUJEMY MĘŻCZYZNY PODEJRZEWANEGO O KRADZIEŻ ROWERU

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach poszukują mężczyzny, który w dniu 16.08.2018r w Obornikach przy ul. Obrzyckiej , dokonał kradzieży roweru marki KELLYS o wartości 1600zł. Wizerunek sprawcy kradzieży zarejestrowała kamera monitoringu. Prezentujemy go poniżej:

 8. BEZPIECZNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.

 9. BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW W GOK RYCZYWÓŁ

  Na początku października przedstawiciele Obornickiej Komendy Policji, Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ryczywole spotkali się z seniorami by porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Tematem rozmów były przestępstwa popełniane na szkodę osób starszych, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przemoc domowa.

 10. DWA LATA FUNKCJONOWANIA KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  20 września br. minęło 2 lata od wdrożenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie garnizonu mazowieckiego. Rozwiązanie wypracowane przez Policję, na podstawie społecznych sugestii, od samego początku jego funkcjonowania spotkało się ze społeczną aprobatą, o czym świadczy aktywność użytkowników w zakresie korzystania z możliwości dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat występujących zjawisk, wpływających negatywnie na ich poczucie bezpieczeństwa.