Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oborniki - Konferencja prasowa dotycząca "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa"

Data publikacji 21.09.2016
20160920_140713W  dniu wczorajszym  na terenie województwa wielkopolskiego została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To swoista platforma wymiany informacji, przy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Odwiedzając "Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa", może wskazać miejsca, gdzie dochodzi do naruszeń prawa. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy regularnie będą sprawdzać wskazane miejsca.

20 września br. na terenie wielkopolski ruszyła aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Aplikacja jest już dostępna na stronach internetowych wszystkich wielkopolskich komend, w tym również Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.
W związku z powyższym, w dniu wczorajszym, w Komendzie Powiatowej Policji w Obornikach odbyła się konferencja prasowa z udziałem lokalnych mediów. Podczas jej trwania Komendant Powiatowy Policji w Obornikach   insp. Wojciech Spychała wraz  z Z-cą Naczelnika Wydziału Prewencji asp.sztab. Ryszardem Buczkowskim oraz koordynatorem systemu  asp. Marcinem Marcinkowskim  przy użyciu prezentacji multimedialnej zaprezentowali dziennikarzom to innowacyjne, internetowe narzędzie komunikacji społeczeństwa z Policją. Przedstawili też zgromadzonym główne założenia projektu.
"Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
- informacje od obywateli z wykorzystaniem internetowej aplikacji.
- informacje uzyskane od społeczeństwa w trakcie konsultacji czy debat społecznych oraz badań opinii publicznej,
- informacje z policyjnych systemów informatycznych
 „Mapa”składa się z dwóch segmentów:
- mapy interaktywnej – umożliwiającej społeczeństwu wskazywanie miejsc zagrożonych, które podlegają sprawdzeniu przez  Policję
- mapy statystycznej – zawierającej dane statystyczne z policyjnych systemów informatycznych oraz wyników badań opinii społecznej.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu  przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.
20160920_141044

20160920_140713
                
                                                                                                                       
Powrót na górę strony