TRIATHLON OBORNIKI - MISTRZOSTWA POLSKI POLICJI POD PATRONEM KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

Data publikacji 26.08.2019

25 sierpnia br. na kąpielisku miejskim odbyła się V edycja Oborniki TRIATHLON oraz AQUATHLON Oborniki. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Wśród 200 zawodników po raz kolejny na starcie stanęli oborniccy policjanci.

W niedzielę 25 sierpnia br. w Obornikach odbyła się V edycja Oborniki Triathlon. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników. Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach m.in. st. asp. Marcin Marcinkowski, mł. asp. Damian Garbień, st. sierż. Maciej Maciejewski.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Do pokonania mieli 400m pływania, 22 km jazdy rowerem i 5 km biegu.

Mistrzynią Polski Policji w kategorii kobiet została Barbara Szyrner, drugie miejsce zaś zajęła Sylwia Szpocińska, trzecie miejsce zajęła Anna Plich.

Mistrzem Polski Policji w kategorii mężczyzn został Adrian Stempniak Adrian, drugie miejsce zajął Marek Kowalczyk, natomiast trzecie miejsce zajął Krystian Doleżek.

Wśród wielu przygotowanych przez organizatora atrakcji było także stoisko policyjne z materiałami profilaktycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy odblaskowe, poprawiające widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ponadto każdy kto miał tylko ochotę mógł zasiąść do policyjnego radiowozu i użyć sygnałów pojazdu uprzywilejowanego.

Poza zabawą była także profilaktyka skupiona przede wszystkim na bezpieczeństwie nad wodą oraz w ruchu drogowym. Dla zainteresowanych policjanci udzielali również informacji o procedurze rekrutacji do służby w Policji.

Podczas zawodów swój udział zaznaczył także sierż. Pyrek – maskotka Wielkopolskiej Policji oraz Julka – maskotka gminy Obornik, którzy kibicowali wszystkim zawodnikom. Chętnych do wspólnych zdjęć i przybicia „piątki” nie brakowało nie tylko wśród dzieci ale też dorosłych.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!