Aktualności

Spotkania z młodzieżą w ramach akcji ” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Data publikacji 29.06.2018

W ramach współpracy z Obornickim Stowarzyszeniem Wodniackim „Alpaga”, Komenda Powiatowa Policji w Obornikach przy udziale Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach zorganizowali szereg spotkań z młodzieżą na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą w ramach akcji pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas spotkań oborniccy policjanci zajmujący się profilaktyką wspólnie z przedstawicielami  Straży Pożarnej przedstawili szereg tematów dotyczących bezpieczeństwa nad wodą i terenach przywodnych oraz prawidłowych zachowań podczas wakacji letnich.

W okresie poprzedzającym wakacje mundurowi przeprowadzili szereg spotkań z młodzieżą, na których nawiązywali do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w czasie kąpieli, w tym korzystania tylko z kąpielisk strzeżonych. W trakcie prelekcji funkcjonariusze omawiali również tematykę związaną z bezpieczeństwem podczas prac polowych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym a także zagadnienia związane z konsekwencjami spożywania alkoholu czy zażywania narkotyków oraz dopalaczy.

Głównym celem spotkań było uświadomienie młodzieży z jakimi zagrożeniami trzeba się liczyć w czasie przebywania nad akwenami wodnymi, jak również w wielu innych sytuacjach podczas wakacyjnych zabaw.