STRACILI PRAWO JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

STRACILI PRAWO JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 04.06.2018

Policjanci obornickiej drogówki w miniony piątek zatrzymali kolejne 3 prawa jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym. Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 m-cy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Tylko w miniony piątek policjanci z obornickiej drogówki zatrzymali 3 uprawnienia do kierowania.

Pierwszym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 39-letni mieszkaniec Niemiec, kierujący osobowym samochodem marki Volvo. Został zatrzymany przez patrol drogówki na terenie gminy Oborniki w godzinach wieczornych. Pomiar prędkości wskazał 110 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Kolejnym kierowcą, który stracił prawo jazdy był 38-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Tuż przed godziną 21:00 swoim osobowym peugeot gnał przez miejscowość Ludomy 104 km/h mimo ograniczenia do 50 km/h. Swój pośpiech przepłacił mandatem, punktami karnymi oraz zatrzymaniem uprawnień.

Niespełna 10 minut później również w miejscowości Ludomy swoje prawo jazdy stracił 32-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 55 km/h w obszarze zabudowanym kierujący volvo otrzymał od policjantów wysoki mandat, 10 punktów karnych oraz pokwitowanie za zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że jeżeli w tym czasie mimo zatrzymanego prawa jazdy osoby te nadal będą prowadzić pojazd, okres ten zostanie im przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.