NIETRZEŹWY ŁAPÓWKARZ - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

NIETRZEŹWY ŁAPÓWKARZ

Data publikacji 22.05.2018

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali 45-letniego mieszkańca Parkowa, który w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, próbował wręczyć łapówkę mundurowemu. Teraz za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

19 maja br. policjanci Komisariatu w Policji w Rogoźnie otrzymali informację , iż na drodze pomiędzy miejscowościami Boguniewo a Józefinowo znajduje się w rowie pojazd marki Renault Megane Scenic, którego kierujący jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Po dotarciu na miejsce mundurowi zauważyli pojazd w rowie a w nim na miejscu pasażera 19-latka, który oświadczył, iż samochodem kierował 45-letni mieszkaniec Parkowa. Po chwili na miejsce zdarzenia dotarł 45 – letni mężczyzna, który potwierdził słowa 19-latka. Od tego też mężczyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu. Podczas badania 45-latka na zawartość alkoholu, funkcjonariusze stwierdzili u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie dalszych czynności 45-latek w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, próbował wręczyć policjantowi 50 złotowy banknot. Funkcjonariusze od razu o tym zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego obornickiej komendy. Na miejsce został skierowany technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z Ogniwa Kryminalnego Komisariatu Policji w Rogoźnie, którzy zabezpieczyli dowody w sprawie.

Kierowca renault został zatrzymany i przewieziony do obornickiej komendy.
 

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Obornikach, przedstawił podejrzanemu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.