SPOWODOWALI KOLIZJE W STANIE NIETRZEŹWOŚCI - Ruch drogowy - KPP Oborniki

Ruch drogowy

SPOWODOWALI KOLIZJE W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. 26-letni kierujący BWM, mając 1,6 promila alkoholu w organizmie, wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na ul. Rynek w Obornikach spowodował kolizję z innym pojazdem. 1,6 promila alkoholu w organizmie miał także 21-latek który osobowym Oplem wjechał w bramę i płot jednej z posesji na terenie Rożnowa. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło 23 grudnia br. ok. godz. 13:00 na ul. Rynek w Obornikach. Kierujący pojazdem marki Opel widząc pieszych zatrzymał się przed przejściem. Chwilę później jadące za nim BMW uderzyło w jego tylni zderzak. Kierujący BWM nie zważając na fakt uczestniczenia w zdarzeniu drogowym natychmiast oddalił się z miejsca kolizji. O zdarzeniu niezwłocznie został poinformowany Oficer Dyżurny Komendy Policji w Obornikach.  Sprawca kraksy wg przekazanych informacji kierował się w stronę miejscowości Rożnowo co pozwoliło policjantom zawęzić pole poszukiwań. Chwilę później mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej wskazany pojazd. Za jego kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Oborniki. Jak się okazało  spowodowanie kolizji nie było jedynym przewinieniem mężczyzny. Wyczuta woń alkoholu z ust i późniejsze badanie trzeźwości wykazało u niego stan nietrzeźwości. Wynik na alkomacie to 1,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu pojazdu w systemach policyjnych okazało się, że pojazd ten jest niedopuszczony do ruchu i nie posiada ważnej polisy OC. Z uwagi na powyższe został on odholowany na parking strzeżony. 

Pod wpływem alkoholu byli także jego dwóch pasażerów. Badanie trzeźwości 25-latków dały wynik 0,7 i 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 26-latek stracił prawo jazdy.


Do kolejnego zdarzenia doszło 26 grudnia ok. godz. 2:00 w Rożnowie. Tutaj kierujący osobowym Oplem 21-letni mieszkaniec gminy Oborniki wjechał w bramę wjazdową i płot. W trakcie czynności będący na miejscu funkcjonariusze wyczuli z jego ust woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało u niego 1,6 promila. Ponadto podczas sprawdzenia osoby w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi im teraz kara do 2 lat więzienia. Podejrzani dodatkowo odpowiedzą za popełnione wykroczenia.


(PWi)