Telefony informacyjne - INFORMATION FOR VISITORS - KPP Oborniki

INFORMATION FOR VISITORS

Telefony informacyjne

tel_dla_turystow
Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że od 1 czerwca br. będzie funkcjonował telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych, uruchomione zostaną dwa numery infolinii:
 
 
+48608599999
 
 
+48222787777
 
 
23 maja br. zostało zawarte Porozumienie pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Ministrem Sportu i Turystyki, szefem Urzędu do spraw Cudzoziemców i Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej, które to określa zasady współdziałania.
       Akcja Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych jest realizowana od 2002 roku. Inicjatywa ta stanowi odpowiedź naszego kraju na otwarcie unijnych granic, a co za tym idzie związana jest z częstymi wizytami zagranicznych podróżników w naszym kraju. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa turystów poprzez zapewnienie informacji i pomocy w nagłych sytuacjach kryzysowych.
       Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych funkcjonuje w okresie wzmożonego ruchu wakacyjnego tj. od 1 czerwca do 31 września w godzinach 8:00 do 22:00. Infolinia ta będzie obsługiwana przez operatorów w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Operatorzy będą mieli możliwość wykonywania połączeń do jednostek Policji.