KWP – NIE WPYCHAJ NIKOGO DO WODY! - VIDEO - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

KWP – NIE WPYCHAJ NIKOGO DO WODY! - VIDEO

Data publikacji 04.08.2020

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu przypominają, że woda to żywioł i w trakcie korzystania z uroków lata należy bardzo uważać. Często zabawa we wpychanie do wody z pomostu kończy się źle. Osoba wpada w panikę i stanowi zagrożenie dla siebie i innych kąpiących się.

Kąpiele i zabawa w wodzie to forma rekreacji od zawsze związana z sezonem letnim oraz wakacjami. Wejście do wody stwarza jednak pewne zagrożenia, z którym należy się liczyć. Dlatego nigdy nie wrzucaj i nie wpychaj do wody stojących na pomoście znajomych lub przyjaciół!  Są to sytuacje, w których osoba zaskoczona zajściem zachowuje się chaotycznie i natychmiast wpada w panikę. Takie osoby stanowią również potencjalne zagrożenie dla innych osób pływających, ponieważ osoba wepchnięta do wody próbując walczyć o życie może je również utopić. 

Policyjni wodniacy przypominają, że flaga czerwona oznacza zakaz wchodzenia do wody, ze względu na panujące warunki, w których trudne jest niesienie pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Natomiast brak flagi na maszcie informuje, że nie jest prowadzony nadzór ratowniczy.

Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu/DPB

Ładowanie odtwarzacza...