PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU

Data publikacji 16.06.2020

Za nami długi weekend. Podczas tych dni oborniccy policjanci odnotowali trzy kolizje drogowe, zatrzymali jednego kierującego w stanie po użyciu alkoholu oraz zatrzymali sześć prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzista pędził z prędkością 131 km/h w terenie zabudowanym.

Miniony długi weekend na naszych drogach minął spokojnie. W dniach 11 do 14 czerwca br. nie doszło do żadnego wypadku. Odnotowaliśmy jednak 3 kolizje drogowe.

Do pierwszego zdarzenia doszło 11 maja br. w godzinach wieczornych. Mężczyzna jadący rowerem na ul. Chłopskiej w Obornikach nie zachował szczególnej ostrożności wykonując manewr skrętu na łuku drogi w wyniku czego zderzył się z drugim rowerzystą jadącym prawidłowo. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Ponadto jeden z uczestników zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości mężczyzna otrzymał mandat karny.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce 13 maja br. na parkingu przy ogródkach działkowych w Obornikach. Tam kierujący nieznanym pojazdem uderzył w zaparkowane volvo i odjechał z miejsca zdarzenia.

Do ostatniego zdarzenia doszło 14 maja br. na ul. Łukowskiej w Obornikach. Kierujący samochodem ciężarowym skręcając nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie, który poruszał się rowerem doprowadzając do potrącenia. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Policjanci zatrzymali do kontroli sześciu kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Do przekroczeń prędkości doszło w Ludomach, w Wymysłowie, w Gościejewie, w Garbatce oraz na ul. Łukowskiej w Obornikach. Najwyższy wynik pomiaru prędkości uzyskał kierujący samochodem marki BMW w Gościejewie. Mężczyzna, na drodze, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 131 km/h. Przekroczył więc dozwoloną prędkość aż o 81 km/h.

Wszyscy kierujący, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym na trzy miesiące stracili prawo jazdy oraz otrzymali wysokie mandaty.

Mimo licznych apeli o rozwagę na drodze i trzeźwą jazdę nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy swoim postępowaniem stwarzają realne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Takim kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Ryczywół, który kierował motorowerem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko czy też na „podwójnym gazie” ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.