Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

STRACILI PRAWA JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ

Data publikacji 28.05.2020

Policjanci z obornickiej drogówki tylko wczoraj zatrzymali aż 3 prawa jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Wszyscy kierowcy powinni mieć świadomość, że nadmierna prędkość może być przyczyną poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Niestety w dalszym ciągu na drogach pojawiają kierowcy, którzy za nic mający bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przecenianie własnych umiejętności, brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to jedne z przyczyn tragedii na drogach. Świadczą o tym kolejne zatrzymane prawa jazdy, za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).

Wczoraj tj. 27.05.2020r. w godzinach popołudniowych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach dokonali pomiaru prędkości kierującego pojazdem marki Peugeot. Wynik to 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 58-letni mieszkaniec powiatu obornickiego.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych na jednej z dróg gminy Ryczywół do kontroli drogowej zatrzymany został 27-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Wg policyjnego miernika prędkości mężczyzna  pędził samochodem marki Renault Trafic w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h.

Ostatnim kierującym, który stracił swoje prawo jazdy okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego. Kierujący gnał samochodem marki Honda przez miejscowość Ludomy z prędkością 119 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Wszyscy wymienieni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Policjanci oprócz zatrzymania praw jazdy nałożyli na kierujących mandaty karne oraz przypisali po 10 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony