ZATRZYMANY DO KONTROLI DROGOWEJ WPADŁ Z NARKOTYKAMI - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

ZATRZYMANY DO KONTROLI DROGOWEJ WPADŁ Z NARKOTYKAMI

Data publikacji 30.10.2019

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem przez policjantów narkotyków. Pod zarzutem posiadania zakazanych ustawą środków odurzających zatrzymany został 20-letni mężczyzna. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

26 października br. w godzinach rannych policjanci obornickiej drogówki patrolując gminę Rogoźno zauważyli kierującego motorowerem. Chwilę później mężczyzna zatrzymany został do „rutynowej” kontroli drogowej.

W trakcie prowadzonej czynności policjanci zauważyli, że kierujący jednośladem zachowuje się dość dziwnie i jest bardzo zdenerwowany. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, iż 20-latek nie jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podejrzewając, że kierowca może być pod wpływem narkotyków dokonali badania na ich obecność w organizmie. Tu badanie potwierdziło, iż 20-latek jest pod wpływem środków odurzających.

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nim także 4 woreczki z zawartością suszu roślinnego oraz 2 woreczki z zawartością białego proszku. Badania narkotestem potwierdziły, że to marihuana i amfetamina.  

Rogozińscy policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawnili kolejne narkotyki. W jego domu znaleźli jeszcze niespełna 140 gram marihuany oraz ponad 50 gram amfetaminy.

Posiadanie narkotyków to nie jedyne zmartwienie podejrzanego. Do listy zarzutów może trafić niedługo także jazda w stanie nietrzeźwości.

Mężczyźnie grozi mu do 3 lat więzienia.

 

mł. asp. Paweł Witzberg