KONTROLOWALI MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

KONTROLOWALI MIEJSCA PRZEBYWANIA OSÓB BEZDOMNYCH

Data publikacji 26.10.2019

Policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wspólnie z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Obornikach sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych. W trakcie tych kontroli proponowano pomoc bezdomnym jak również rozwieszano ulotki informacyjne o oferowanej pomocy.

Utrzymujące się niskie temperatury powietrza stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, zajmujących okoliczne pustostany. Bez źródła ciepła i możliwości ogrzania się ich sytuacja jest trudna. Policjanci by zapobiec tragediom związanym z wychłodzeniem organizmu sprawdzają miejsca ich przebywania i namawiają do korzystania z pomocy instytucji pomocowych. Wiele działania ukierunkowanych na osoby bezdomne realizowanych jest przy współpracy i ogromnemu zaangażowaniu Straży Miejskiej oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach. Wczoraj w trakcie wspólnych patroli kontrolowane były miejsca, gdzie pod grubymi kołdrami w surowych pomieszczeniach, często pozbawionych tynków bezdomni próbują przetrwać zimę.

Wszystkim napotkanym osobom proponowano jednocześnie  pomoc oraz przewiezienie do ośrodka pomocowego. Ponadto w miejscach, gdzie osoby bezdomne przebywają rozwieszane były ulotki z informacją, gdzie mogą szukać pomocy.

Do miejsc przebywania bezdomnych policjanci wracają wielokrotnie podczas pełnionej służby, sprawdzając czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Stawką jest tu ludzkie zdrowie i życie.

Policjanci apelują o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na nr alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki Policji. Można także skorzystać z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

PWi/IL

  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni
  • Działania bezdomni