Narkotyki, dopalacze, handel ludźmi…z młodzieżą o zagrożeniach - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

Narkotyki, dopalacze, handel ludźmi…z młodzieżą o zagrożeniach

Data publikacji 22.10.2019

Wczoraj profilaktyk obornickiej Policji spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. Celem było uświadomienie uczniów jakie zagrożenia czyhają podczas eksperymentowania z narkotykami, dopalaczami, a także jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Narkotyki i tzw. dopalacze to środki psychoaktywne, które powodują zaburzenia w odbiorze tego co się dzieje w rzeczywistości. Wielu młodych ludzi eksperymentuje z tymi substancjami narażając nie tylko swoje zdrowie, ale i życie. Dlatego też tak ważna jest profilaktyka w szkołach.

21 października br. policjant z obornickiej komendy mł. asp. Paweł Witzberg spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach. W trakcie spotkania profilaktyk przedstawił słuchaczom jakie konsekwencje nie tylko prawne, ale zarówno zdrowotne i społeczne związane są z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. W tym celu wykorzystano spot kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”.

W drugiej części spotkania mundurowy omówił tematykę związaną z handlem ludźmi, przedstawił im jakie zagrożenia mogą czyhać na nich w tym obszarze.

Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Grupy przestępcze zajmujące się handlem ludźmi wykorzystują różne metody, aby zwerbować osoby szukające pracy. Podczas spotkania profilaktyk mł. asp. Paweł Witzberg przedstawił kwestie jak uniknąć zagrożeń i nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Powyższe spotkanie było kolejnym apelem skierowanym do młodych osób o zdrowy rozsądek. Mamy nadzieję, że młodzież wyciągnie wnioski ze spotkań i będzie potrafiła właściwie zareagować na niewłaściwe zachowania.

 

st.sierż. Izabela Leśnik

  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą
  • spotkanie z młodzieżą