UWAGA NA FAŁSZYWE WIADOMOŚCI SMS!!! - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

UWAGA NA FAŁSZYWE WIADOMOŚCI SMS!!!

Data publikacji 14.03.2019

Mieszkaniec powiatu obornickiego został oszukany na dużą kwotę pieniędzy. Otrzymał on wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości kilku złotych wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i okazało się, że z konta została pobrana dużo większa kwota.

11 marca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Mężczyzna zgłosił, że na swój telefon otrzymał wiadomość sms z informacją o zaległości za usługi telefoniczne w wysokości 1,83 zł wraz z linkiem do strony internetowej. Po kliknięciu na link został przekierowany na fałszywą stronę i po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazał te dane oszustom. Później okazało się, że z jego konta została pobrana dużo większa kwota.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania tego typu wiadomości, a przede wszystkim o niekorzystanie z linków do dokonania płatności nawet drobnej kwoty. Chrońmy swoje dane!

Bądźmy ostrożni i nie odpowiadajmy na sms-y oraz wiadomości e-mail nieznanego pochodzenia. Tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź różnego rodzaju zaległości.

Pamiętajmy, że oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Zawsze zachowujmy ostrożność w przypadku tego typu wiadomości. Zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze sprawdźmy stronę internetową wskazaną w wiadomości i ustalmy czy faktycznie zalegamy z płatnościami.

 

ML/IL