ŚLUBOWANIE KLASY O PROFILU POLICYJNYM - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

ŚLUBOWANIE KLASY O PROFILU POLICYJNYM

Data publikacji 19.10.2018

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wzięli udział w uroczystości ślubowania uczniów pierwszych klasy o profilu policyjnym w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.

5 czerwca br. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu nawiązała współpracę z przedstawicielami Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Zawarte porozumienie zapewnia wsparcie dydaktyczne uczniom klas policyjnych. Uczniowie tych klas są systematycznie odwiedzani przez policjantów realizujących zajęcia, które określa Ramowy Program Wsparcia Dydaktycznego Kadetów z Klas Objętych Patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

17 października w Zespole Szkół w Objezierzu odbyło się uroczyste ślubowanie młodzieży z pierwszych klas policyjnych.

W uroczystości udział wzięli m. in.: Komendant Powiatowy Policji w Obornikach insp. Wojciech Spychała, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Arkadiusz Bukowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu kom. Kinga Fechner –Wojciechowska, sierż. sztab. Tomasz Kowalski z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu.

Po oficjalnym rozpoczęciu uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie otrzymali z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Obornikach insp. Wojciecha Spychały imieninki natomiast akty ślubowania otrzymali od Zastępcy Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Poznaniu kom. Kingi Fechner-Wojciechowskiej.

Teraz przez najbliższe cztery lata, kadeci klasy o profilu policyjnym będą nie tylko zgłębiać tajniki służb mundurowych, ale również dawać przykład dobrej, obywatelskiej postawy. Dzięki zdobytej podczas kształcenia wiedzy i umiejętności, z pewnością łatwiej oraz bezpieczniej poradzą sobie z trudnościami życia codziennego. Jeżeli w przyszłości zdecydują się zasilić szeregi Policji, będą mieli również możliwości wykorzystania jej w celu zapewnienia bezpieczeństwa i niesienia pomocy innym.

Uczniom składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów oraz wytrwałości w edukacji.