Triathlon Oborniki - Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji

Data publikacji 29.08.2018

26 sierpnia br. na kąpielisku miejskim odbyła się IV edycja Oborniki triathlon. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji. Wśród ponad 120 zawodników już po raz kolejny na starcie stanęli oborniccy policjanci.

W niedzielę 26 sierpnia br. w Obornikach odbyła się IV edycja Oborniki triathlon. W ramach zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski Policji z okazji obchodów 100-lecia Policji. Na starcie stanęło ponad 120 zawodników. Wśród biegaczy nie zabrakło policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach: nadkom. Arkadiusz Bukowski, asp. Marcin Marcinkowski, mł. asp. Damian Garbień, st. sierż. Daniel Mnich, st. sierż. Maciej Maciejewski, sierż. Maciej Gaweł, sierż. Kamil Piasecki, sierż. Magdalena Zeman, sierż. Magdalena Januszak, sierż. Barbara Stańko oraz st. post. Anna Sommerfeld.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Do pokonania mieli 400m pływania, 22 km jazdy rowerem i 5 km biegu.

Mistrzynią Polski Policji w kategorii kobiet została Magdalena Zeman z KPP Oborniki, drugie miejsce zaś zajęła Barbara Stańko z KPP Oborniki, trzecie miejsce zajęła również policjantka z KPP Oborniki Magdalena Januszak.

Mistrzem Polski Policji w kategorii mężczyzn został Marcin Marcinkowski z KPP Oborniki, drugie miejsce zajął również policjant z KPP Oborniki Arkadiusz Bukowski, natomiast trzecie miejsce zajął Arkadiusz Kalisz z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

W kategorii najlepszej policjantki Komendy Powiatowej Policji w Obornikach została Anna Sommerfeld, natomiast w kategorii najlepszego policjanta Komendy Powiatowej Policji w Obornikach pierwsze miejsce zajął Maciej Maciejewski, drugie miejsce zajął Damian Garbień, trzecie miejsc zajął  Maciej Gaweł.

Zawody były też okazją do promowania bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi oraz w ruchu drogowym w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Na terenie zawodów przygotowane został stoisko z materiałami profilaktycznymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy odblaskowe, poprawiające widoczność niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chętne osoby mogły "trzeźwo"  spojrzeć na świat widziany oczami osoby upojonej alkoholem przy pomocy alkogogli. Niebywałą atrakcją była możliwość założenia elementów policyjnego umundurowania i wyposażenia oraz użycia policyjnych sygnałów pojazdu uprzewilejowanego.

W trakcie zawodów nie zabrakło również sierżanta Pyrka, który jest symbol wielkopolskiej Policji.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!