Spotkanie z harcerzami - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

Spotkanie z harcerzami

Data publikacji 09.07.2018

W miniony wtorek policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach wraz z obornickimi strażakami gościli na obozie harcerskim w Ocieszynie. Funkcjonariuszki opowiadały o właściwym zachowaniu się nad wodą, bezpieczeństwem podczas prac polowych, a także bezpieczeństwem podczas jazdy rowerem.

Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacji Skautingu Europejskiego zorganizowało obóz harcerski w Ocieszynie, podczas którego wypoczywało około 40 osób.

W dniu 3 lipca br. policjantki obornickiej komendy wspólnie ze strażakami zorganizowali działania profilaktyczne pod kątem bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji letnich. W trakcie spotkania funkcjonariuszki omówiły tematykę związaną z bezpieczeństwem nad wodą, bezpieczeństwem podczas prac polowych. Zwróciły również uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem i jego obowiązkowego wyposażenia. Na zakończenie prelekcji wypoczywający mieli okazję zobaczyć i przymierzyć sprzęt policyjny wykorzystywany na co dzień do służby. Strażacy zaś uczyli harcerzy, jak udzielać pierwszej pomocy.