PIĘĆ OSÓB ZATRZYMANYCH ZA KRADZIEŻ, KTÓREJ NIE BYŁO - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

PIĘĆ OSÓB ZATRZYMANYCH ZA KRADZIEŻ, KTÓREJ NIE BYŁO

Data publikacji 29.06.2018

Rogozińscy policjanci zatrzymali pięć osób, które są zamieszane w fikcyjne zgłoszenie kradzieży pojazdu. Podejrzewani chcieli wyłudzić odszkodowanie i zarejestrowali samochód, który w rzeczywistości nie istniał. W tej sprawie zatrzymano pięć osób. Sprawcy odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu ostatnich miesięcy kryminalni pracowali nad sprawą kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego marki Citroen C4 Cactus. Wartość samochodu to ok. 60 tysięcy złotych. W trakcie czynności policjanci mieli wątpliwości co do okoliczności kradzieży. Po zebranym materiale dowodowym mundurowi ustalili, że do przestępstwa nigdy nie doszło.

Na początku marca br. 48 i 37 – letni mieszkańcy gminy Wągrowiec zakupili potrzebne dokumenty i części od nieistniejącego już samochodu marki Citroen C4, a następnie przełożyli je do samochodu 37- latka, który posiadał taki sam jak na zakupionych dokumentach. Samochód został zarejestrowany a następnie ubezpieczony.

Zdarzenie od początku było ustawione. 29-letni kobieta pojechała do Rogoźna i w umówionym miejscu zaparkowała samochód, a kluczyki od stacyjki położyła na tylnym kole. Po chwili do samochodu podszedł 54-letni mężczyzna, który nim odjechał. W tym czasie kobieta zgłosiła rzekomą kradzież auta na policję a dwa dni później szkodę w ubezpieczalni.

Rogozińscy kryminalni zatrzymali w tej sprawie 5 osób. Zatrzymanym przedstawiono zarzut o to, że działając wspólnie i w porozumieniu ze sobą spowodowali fikcyjne zdarzenie kradzieży z włamaniem do pojazdu marki Citroen C4 Cactus w celu uzyskania odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej autocasco.

Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

sierż. Izabela Leśnik