WZOROWA POSTAWA OBYWATELSKA - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

WZOROWA POSTAWA OBYWATELSKA

Data publikacji 22.05.2018

Zdecydowana i odważna postawa 35 – letniego mieszkańca Grabowna przyczyniła się do zatrzymania kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz spowodował kolizję drogową z udziałem radiowozu.

21 maja br. policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego obornickiej komendy o kierującym pojazdem marki Toyota Yaris, który prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości.

Policjanci udali się we wskazane miejsce. Samochód zaparkowany był na przystanku autobusowym. Podczas, gdy mundurowi użyli sygnałów świetlnych, kierujący 69-latek odjechał. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za uciekającym samochodem. Mężczyzna podczas pościgu nie zwracał uwagi na próby zatrzymania go przez funkcjonariuszy stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Podczas kolejnej próby zatrzymania mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z udziałem radiowozu. W wyniku czego pojazd mundurowych nie nadawał się do dalszej jazdy.

Widząc całą sytuację  pan Mirosław, 35 – letni mieszkaniec Grabowna, nie zastanawiając się zaproponował funkcjonariuszom pomoc w zatrzymaniu sprawcy, który uciekał w kierunku Poznania. Mundurowi poinformowali o całym zdarzeniu dyżurnego obornickiej komendy. Dalszy pościg za uciekającym samochodem prowadził policjant z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wspólnie z udziałem pana Mirosława, który kierował samochodem marki VW Golf.  

Do pościgu dołączyli policjanci z Komisariatu Policji z Suchego Lasu, którzy zatrzymali uciekającego samochodem 69-latka.

Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej, który bez wahania podjął decyzję o pomocy mundurowym udało się doprowadzić do zatrzymania sprawcy.