DOZÓR ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW I HANDEL NIMI - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

DOZÓR ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW I HANDEL NIMI

Data publikacji 26.04.2018

W minioną sobotę ryczywolscy dzielnicowi zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi. Wobec podejrzanego Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa publicznego na podległy terenie służbowym. Podczas podejmowanych czynności uwaga mundurowych zwracana jest także m.in. na kwestię przestępczości narkotykowej.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia br. w godzinach wieczornych. Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych w Ryczywole podczas obchodu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata. Kierującym pojazdem okazał się być 28-letni mieszkaniec powiatu obornickiego. Podczas czynności policjanci zauważyli u niego duże zdenerwowanie. Jak się okazało później miał przy sobie woreczek strunowy z zawartością amfetaminy.

Przypuszczając, że to nie jedyne narkotyki należące do mężczyzny policjanci przystąpili do skrupulatnego przeszukania wnętrza samochodu. W toku podjętych czynności w pojeździe znaleźli woreczek foliowy z zawartością ponad 63 gram amfetaminy oraz wagę elektroniczną. Z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstw przeciwko Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii 28-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W dalszej kolejności funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania podejrzanego. Nie było niespodzianki, kiedy mundurowi natrafili na kolejne substancje narkotyczne. W wyniku sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych znaleziono bowiem i zabezpieczono znaczne ilości tabletek ecstasy oraz sproszkowany narkotyk ecstasy.

Materiał dowodowy zebrany przez policjantów pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handel narkotykami. Do listy zarzutów w najbliższym czasie może dojść kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających.

Wobec podejrzanego Prokuratur zastosował m.in. dozór Policji.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

sierż. sztab. Paweł Witzberg