TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY W DĄBRÓWCE LEŚNEJ - Aktualności - KPP Oborniki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY W DĄBRÓWCE LEŚNEJ

Data publikacji 19.09.2017

Oborniccy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Dąbrówka Leśna. Osobowy VW Passat zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka tirem. Na miejscu mimo godzinnej reanimacji śmierć poniósł 18 letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kierujący VW Passat. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

W dniu dzisiejszym. około godz. 08:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 178 w miejscowości Dąbrówka Leśna.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący jadąc w kierunku m. Oborniki , 18 – letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kierujący osobowym VW Passat z nieznanych przyczyn zjechała na przeciległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia mężczyzna siedzący za kierownicą osobówki poniósł śmierć na miejscu. 41-letni kierowca ciężarowego MERCEDESA ANTOS w chwili zdarzenia był trzeźwy i nie odniósł obrażeń ciała. 
Ruch na tym odcinku drogi był zablokowany kilka godzin. Ruch na tym odcinku drogi był przez kilka godzin prowadzony wahadłowo. 

Okoliczności oraz przyczynę wypadku wyjaśniają oborniccy funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. Kierowco pamiętaj masz tylko jedno życie nie zostawiaj go na drodze i nie odbieraj go innym.