KPP Oborniki

Ważne linki

 1. SYSTEMATYCZNIE PODNOSIMY WYNAGRODZENIA W SŁUŻBACH PODLEGŁYCH MSWIA

  Od 1 maja br. kolejne podwyżki otrzyma ponad 110 tys. policjantów, strażaków, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy SOP. Wzrost uposażenia obejmie najmniej zarabiających i nowo przyjętych funkcjonariuszy. Kolejne podwyżki – dla wszystkich funkcjonariuszy, a także pracowników cywilnych służb –zaplanowano od 1 stycznia przyszłego roku.

 2. PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA AKCJI „PRĘDKOŚĆ”

  Od 22 marca br. trwa policyjna akcja „Prędkość”.Wielkopolscy policjanci podczas tej akcji zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. W tym czasie mieszkańcy powiatu obornickiego mogą spodziewać się większej liczby patroli na drogach.

 3. BRAK OZNAKOWANIA POSESJI, POLICJANCI BĘDĄ INTERWENIOWAĆ

  Przypominamy o obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości z nazwą ulicy, placu, miejscowości, jak również jej oświetlenia. Apelujemy do właścicieli domów o uzupełnienie brakujących oznaczeń.

 4. XI EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI

  Dziś (18 października) w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę o przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!

 5. MOBILNE CENTRUM MONITORINGU W WALCE Z PIRATAMI DROGOWYMI

  Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Obornikach każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu obornickiego. W dniu 26.09.2017r. na skrzyżowaniu ulic Kopernika, 11 Listopada, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, w „oku” kamery obserwowali ruch kołowy i pieszy ze szczególnym zwróceniem uwagi na popełnianie wykroczeń.

 6. ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

  Oborniccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy do której doszło w jednym z obornickich sklepów pod koniec sierpnia br. Monitoring zarejestrował potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z prezentowanego wizerunku lub posiadają wszelkie informacje na jego temat.

 7. „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”. NOWA AKCJA MSWIA I POLICJI

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie w powiecie toruńskim. Opowiedział też o nowej inicjatywie ministerstwa, która pomoże im zdobywać cenną wiedzę o prawidłowych zachowaniach.

 8. EDWARD 2017 – MŁODYM KIEROWCOM KU PRZESTRODZE!

  Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach – EDWARD wypada 21 września br. W związku z tym Wielkopolska Policja prowadzi działania informacyjno-prewencyjne ukierunkowane na zmniejszenie liczby wypadków śmiertelnych. Jak wynika z analiz zdarzeń drogowych, bardzo często sprawcami wypadków są młodzi kierowcy, którym towarzyszy brak doświadczenia i wyobraźni, brawura oraz chęć zaimponowania innym. Dane w tym zakresie publikujemy młodym kierowcom ku przestrodze!

 9. TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY W DĄBRÓWCE LEŚNEJ

  Oborniccy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Dąbrówka Leśna. Osobowy VW Passat zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka tirem. Na miejscu mimo godzinnej reanimacji śmierć poniósł 18 letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kierujący VW Passat. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

 10. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” W OBORNIKACH

  Oborniccy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w szkołach. Wraz z początkiem roku szkolnego mundurowi przypominają najmłodszym użytkownikom dróg, jak powinni z nich korzystać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. ARESZT ZA NARKOTYKI

  Rogozińscy kryminalni namierzyli i zatrzymali 30-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. Policjanci zabezpieczyli w jego aucie marihuanę oraz amfetaminę. Nie wykluczone też, że kierował pojazdem będąc pod ich wpływem. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed Sądem.

 2. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. ZATRZYMANA ZA USIŁOWANIE KRADZIEŻY I NARUSZENIE MIRU DOMOWEGO

  Oborniccy policjanci zatrzymali 65-letnią kobietę, która w miniony wtorek bez wiedzy i zgody domowników weszła do jednego z domów na terenie Obornik, a następnie próbowała ukraść znajdujące się tam pieniądze i biżuterię. Została przyłapana przez mieszkańców lokalu. Podejrzana usłyszała już zarzut usiłowania kradzieży oraz naruszenia miru domowego. Grozi jej do 5 lat więzienia.

 4. ZATRZYMANY ZA USZKODZENIE MIENIA

  W minionym tygodniu oborniccy policjanci zatrzymali osobę podejrzewaną o uszkodzenie mienia. 66-letni mężczyzna poprzez rzucenie cegłą w samochód rozbił szybę czołową w zaparkowanej Toyocie. Uszkodzeniu uległa także maska pojazdu. Sprawca za swój czyn może teraz trafić nawet na 5 lat do więzienia.

 5. SPRAWCA ROZBOJU ZATRZYMANY W ARESZCIE

  W miniony piątek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali 32-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna napadł na kobietę i używając przemocy ukradł jej telefon komórkowy. Policjanci zaalarmowani krzykiem pokrzywdzonej zatrzymali sprawcę chwilę po zdarzeniu w podjętym pościgu. Napastnik odpowie także za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 6. ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

  Oborniccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy do której doszło w jednym z obornickich sklepów pod koniec sierpnia br. Monitoring zarejestrował potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z prezentowanego wizerunku lub posiadają wszelkie informacje na jego temat.

 7. NIE PUSZCZAJ WIOSNY Z DYMEM

  Wiosna zdecydowanie nie powinna kojarzyć się z widokiem wypalanych traw. Niestety, wciąż zdarzają się takie sytuacje. Ryzyko natomiast jest ogromne. Wzniecony pożar zagraża ludziom i ich dobytkowi, płoną lasy i giną zwierzęta. Konsekwencje w postaci grzywny to najłagodniejsza kara, jaka może spotkać osoby wypalające trawy.

 8. 5 MIEJSCE W WIELKOPOLSCE DLA UCZNIÓW KLAS III SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W OBORNIKACH W KONKURSIE EKOLOGICZNYM

  W poniedziałek uczniowie klas IIIe i IIIc wizytowały budynek Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. W trakcie spotkania dzieciom wręczono upominki za udział w konkursie „Bezpiecznie to wiedzieć i znać – środowisko lokalne i jego wartości”. Uczniowie obornickiej „dwójki” zajęli w nim zaszczytne 5 miejsce w Wielkopolsce.

 9. PODSUMOWANIE PIERWSZEGO DNIA AKCJI „PRĘDKOŚĆ”

  Od 22 marca br. trwa policyjna akcja „Prędkość”.Wielkopolscy policjanci podczas tej akcji zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość. W tym czasie mieszkańcy powiatu obornickiego mogą spodziewać się większej liczby patroli na drogach.

 10. 700 000 ZAGROŻEŃ NANIESIONYCH NA KRAJOWĄ MAPĘ ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  13 kwietnia 2018 r. zostało naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 700 000. zagrożenie.