KPP Oborniki

Ważne linki

 1. BRAK OZNAKOWANIA POSESJI, POLICJANCI BĘDĄ INTERWENIOWAĆ

  Przypominamy o obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości z nazwą ulicy, placu, miejscowości, jak również jej oświetlenia. Apelujemy do właścicieli domów o uzupełnienie brakujących oznaczeń.

 2. XI EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI

  Dziś (18 października) w całej Unii Europejskiej obchodzony jest już po raz jedenasty Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy. Każdy, kogo ten problem dotyka lub zna takie osoby, albo ma wiedzę o przestępcach trudniących się handlem ludźmi bądź o ich ofiarach może skontaktować się z Policją przez specjalnie przygotowaną skrzynkę e-mail: handelludzmibsk@policja.gov.pl. Można też dzwonić pod numer telefonu: +48 664 974 934. Taka wiadomość lub telefon może komuś uratować życie. Nie bądźmy obojętni. Tragedii można zapobiec!

 3. MOBILNE CENTRUM MONITORINGU W WALCE Z PIRATAMI DROGOWYMI

  Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Obornikach każdego dnia dbają o poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu obornickiego. W dniu 26.09.2017r. na skrzyżowaniu ulic Kopernika, 11 Listopada, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu, w „oku” kamery obserwowali ruch kołowy i pieszy ze szczególnym zwróceniem uwagi na popełnianie wykroczeń.

 4. ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

  Oborniccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy do której doszło w jednym z obornickich sklepów pod koniec sierpnia br. Monitoring zarejestrował potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z prezentowanego wizerunku lub posiadają wszelkie informacje na jego temat.

 5. „KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”. NOWA AKCJA MSWIA I POLICJI

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak rozmawiał o bezpieczeństwie z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie w powiecie toruńskim. Opowiedział też o nowej inicjatywie ministerstwa, która pomoże im zdobywać cenną wiedzę o prawidłowych zachowaniach.

 6. EDWARD 2017 – MŁODYM KIEROWCOM KU PRZESTRODZE!

  Europejski dzień bez ofiar śmiertelnych na drogach – EDWARD wypada 21 września br. W związku z tym Wielkopolska Policja prowadzi działania informacyjno-prewencyjne ukierunkowane na zmniejszenie liczby wypadków śmiertelnych. Jak wynika z analiz zdarzeń drogowych, bardzo często sprawcami wypadków są młodzi kierowcy, którym towarzyszy brak doświadczenia i wyobraźni, brawura oraz chęć zaimponowania innym. Dane w tym zakresie publikujemy młodym kierowcom ku przestrodze!

 7. TRAGICZNY WYPADEK DROGOWY W DĄBRÓWCE LEŚNEJ

  Oborniccy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają przyczyny tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Dąbrówka Leśna. Osobowy VW Passat zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka tirem. Na miejscu mimo godzinnej reanimacji śmierć poniósł 18 letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego kierujący VW Passat. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin.

 8. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” W OBORNIKACH

  Oborniccy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi w szkołach. Wraz z początkiem roku szkolnego mundurowi przypominają najmłodszym użytkownikom dróg, jak powinni z nich korzystać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły.

 9. RAZEM I BEZPIECZNIE WRACAMY DO SZKOŁY

  Kończą się wakacje…. Zaczyna nowy rok szkolny, czas wytężonej pracy, kształtowania charakteru, a przede wszystkim zdobywania wiedzy.

 10. PRĘDKOŚĆ-PODSUMOWUJEMY 3 DNI DZIAŁAŃ

  W dniach od 23 - 25 sierpnia trwały 3 dni działań - Prędkość. Policjanci prowadzili czynności polegające głównie na ujawnianiu i represjonowaniu kierujących, którzy przekraczali prędkość.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. RAZEM I BEZPIECZNIE WRACAMY DO SZKOŁY

  Kończą się wakacje…. Zaczyna nowy rok szkolny, czas wytężonej pracy, kształtowania charakteru, a przede wszystkim zdobywania wiedzy.

 2. KRADŁ NARZĘDZIA I ELEKTRONARZĘDZIA W MARKETACH – WPADŁ NA KRADZIEŻY JEDZENIA

  Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi i narzędzi z kilku obornickich marketów. Podejrzany o to 20-letni mężczyzna został wcześniej ujęty na kradzieży produktów spożywczych. Za kradzieże grozi mu teraz nawet do 5 lat więzienia.

 3. Z PRZEDSZKOLAKAMI O BEZPIECZEŃSTWIE SENIORÓW

  W miniony wtorek z okazji Dnia Babci i Dziadka podopieczni Przedszkola „Bajeczka” w Obornikach spotkali się funkcjonariuszem Policji. Tematem rozmów było szeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów. Zadaniem dla najmłodszych po zakończonych prelekcjach było stworzenie plakatu bądź rysunku ostrzegającego o niebezpieczeństwach, które dalej z rąk wnuków i wnuczek miały trafić do babć i dziadków.

 4. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. BEZPIECZNE FERIE 2018

  Od poniedziałku – 12 lutego 2018 roku uczniowie szkół województwa wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Dwutygodniowa przerwa w nauce potrwa do 25 lutego. Wspólnie zadbajmy, żeby to był bezpieczny czas.

 6. NOWE RADIOWOZY W SŁUŻBIE OBORNICKIEJ POLICJI

  Komenda Powiatowa Policji w Obornikach w styczniu br. otrzymała 4 nowe radiowozy. Samochody wykorzystywane są przez funkcjonariuszy Wydziałów Prewencji oraz Ruchu Drogowego. Zakup pojazdów sfinansowany został przez jednostki samorządu terytorialnego powiatu obornickiego oraz przez Komendę Główną Policji.

 7. ROZPOZNAJESZ TEGO MĘŻCZYZNĘ? ZADZWOŃ!

  Oborniccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy do której doszło w jednym z obornickich sklepów pod koniec sierpnia br. Monitoring zarejestrował potencjalnego sprawcę tego przestępstwa. Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z prezentowanego wizerunku lub posiadają wszelkie informacje na jego temat.

 8. POLICJANTKA W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY RATOWAŁA LUDZKIE ŻYCIE

  St. post. Barbara Strzępka z obornickiej Policji jest przykładem tego, że policjantem jest się zawsze nawet w czasie wolnym od służby. Dzięki jej natychmiastowej reakcji na zdarzenie drogowe i udzielonej pierwszej pomocy uratowane zostało życie potrąconego mężczyzny.

 9. OSZUSTWA NA POLICJANTA - UWAŻAJMY!

  Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka”. Prowadzone akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Niepokojąca jest jednak liczba zgłoszeń dotycząca nowej metody kradzieży – „na policjanta”. W związku z tym apelujemy o ostrożność! Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać.

 10. ZNUŻONY ALKOHOLEM SPAŁ NA KLATCE SCHODOWEJ Z AMFETAMINĄ W KIESZENI

  W miniony czwartek policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego obornickiej Policji podjęli interwencję wobec dwóch śpiących na klatce schodowej mężczyzn. W trakcie czynności okazało się, że oboje są pod wpływem alkoholu, a jeden z nich posiada przy sobie amfetaminę. Podejrzewany o przestępstwo narkotykowe 29-latek trafił za kraty policyjnego aresztu. Grożą mu 3 lata wiezienia.